Šta da očekujemo večeras? Može li Atalanta iznenaditi kraljeve?

real-atalanta

Nakon prvih utakmica dvomeča osmine finala Lige šampiona, mnoge stvari su postale jasnije. Međutim, pojedini dueli definitivno će biti riješeni tek nakon revanša.

Pari Sen Žermen, Liverpul, Porto i Borusija Dortmund su već obezbjedili igranje četvrtfinala, a očekuje se da im se pridruži i Mančester Siti.

A šta nas očekuje večeras?

“Građani” Pepa Gvardiole biće formalno domaćini, ali će se utakmica revanša osmine finala igrati u Budimpešti na “Puškaš areni”. Razlog su ograničenja za putovanja zbog pandemijske situacije.

Engleski tim ulazi u okršaj sa prednošću od 2:0, ali i na krilima pobjede nad Fulamom u Premijer ligi. Doduše, Fulam trenutno nije među jačim timovima u šampionatu Engleske, ali to nimalo ne obezvrijeđuje formu u kojoj se Siti nalazi. Isto tako, Gvardiolu može da raduje i činjenica da se Serhio Aguero ponovo upisao u strijelce, poslije dugog “posta”.

Kada je reč o Borusiji, rezultatska kriza je evidentna. Posljednji put su pobjedili početkom februara i to u Kupu Njemačke. Od tada su u osam utakmica upisali čak sedam poraza, uz jedan remi.

monchengladbach_v_manchester_city

U isto vrijeme na teren stadiona u Madridu izaći će fudbaleri Reala i Atalante.

Italijani će gostovati “Kraljevskom klubu” koji je u prvoj utakmici, kao gost slavio sa 1:0, a sada će tu prednost ekipa Zinedina Zidana pokušati i da sačuva.

Zizu ima razloga za optimizam, s obzirom da su u meču La Lige pobjedili Elče i tako su, poslije dva vezana remija u šampionatu, upisali trijumf, a ono što ga još više raduje je i podatak da je Karim Benzema dao oba gola.

Ipak, domaćinu neće biti nimalo lako. Prvi meč je riješen golom Mendija u 86. minutu, ali ko zna kako bi se situacija odvijala da Italijani od 17. minuta nisu igrali bez Rema Frojlera, čiji je direktan crveni karton izazvao mnogo bure u javnosti.

Zbog svega, ekipa iz Bergama ima dodatni motiv za ovaj duel, a ujedno bio bi to i veliki uspijeh. Eventualno “skidanje skalpa” španskom gigantu, osvajaču 13 evropskih titula u sred Madrida bila bi velika senzacija.