Stara dama ostala bez šarma

Juventus-Lacio

U osmom kolu Serije A Lacio je pobjedio Juventus rezultatom 2:1. U Torinu su gosti uz puno drame i preokreta došli do pobjede nad domaćinom Juventusom.

Stara dama u 24. minuti prelazi u blago vodstvo sa 1:0 golom Daglasa Koste. Već u 36. minuti je Kedira dobio šansu i za drugi go. Nije je iskoristio dobro, ali se može reći da su do poluvremena igrači Juventusa mirno držali utakmicu u svojim rukama.

Međutim, u drugu polovinu meča gosti su ušli žestoko. Ciro Imobile je Lacio doveo do izjednačenja u 48. minuti, a par minuta kasnije ga novim golom postavlja u vodeću poziciju. Imobile je vješto prošao kraj Bufona, ali ga je čovjek na mreži Juventusa srušio na šta je sudija zviždao penal za Lacio. U 54. minuti Imobile izvodi sjajan penal.

Fudbaleri Juventusa imali su sjajne prilike za preuzmanje vodstva koje nisu mogli iskoristiti zbog agresivne i dobro organizovane igre Lacija. Pokušao je Matuidi u 71. minuti, ali nije mogao protiv golmana Strakoša koji je bio presudan u odbranama lopte uporne Stare dame.  Sudijska nadoknada donosi penal za Juventus. Izveo ga je Dibala, no bezuspješno. Do kraja utakmice ostao je rezultat 2:1.