Stara dama rasturila u gostima

Juventus-Udinese

Juventus se danas na utakmici devetog kola italijanske Serije A u gostima savladao Udinese rezultatom 6:2.

Fudbaleri Udinesea su lijepo počeli utakmicu te u 8. minuti preuzeli vodstvo koje nije trajalo dugo. U 14. minuti Samir autogolom ‘ispravlja’ rezultat na 1:1 i tada počinje serija Juventusa. Kuardado se dodao Kediri za 1:2, no u 26. minuti Mario Mandžukić dobija isključenje zbog dva žuta kartona. Ipak, Udinese do kraja nije imao priliku za pobjedu. Prije pauze su postojale dvije šanse na golu Bufona, ali se na odmor otišlo sa 1:2 za Juve.

U drugom poluvremenu su se domaćini probudili i došli do novog izjednačenja 2:2 nakon što je Danilo zabio go u 47. minuti. Poslije ovoga su se zaredale fenomenalne akcije Stare dame – Rugani i Kedira dovode do 2:4. Kasnije Kedira u 87. minuti potvrđuje rezultat, a kao šlag na torti našao se Pjanić u 90. minuti.