Stravična povreda Subotića

subotić-povreda

Poslije stravične povrede koju je zadobio Neven Subotić na susretu Sent Etjena i Bordoa, rezultat nikome nije bio u prvom planu.

Srpski štoper je zadobio težak udarac u predjelu glave kada ga je koljenom u letu “pokupio” njegov saigrač, golman Stefan Rufije tokom akcije u kojoj je Džimi Brijand postigao gol i poravnao rezultat u 22. minutu na 1:1.

Dok su igrači Bordoa slavili pogodak, cijeli stadion je u nevjerici gledao stravičan prizor. Subotić je ležao u lokvi krvi bez svjesti, sa otvorenom arkadom.

subotic-udaracLjekarski tim je nekoliko minuta pokušavao da ga povrati, da bi u 29. minutu Subotić napustio teren. Na vrat mu je stavljena kragna, a kada je prebačen na nosila glava mu je bila fiksirana posebnom zaštitnom kacigom. Odmah je prebačen u ambulantna kola, a potom u bolnicu.

Odmah po završetku utakmice prve informacije o njegovom stanju otkrio je trener Sent Etjena, Žan Luj Gase.
Neven Subotić će ostati ovdje u bolnici. Doktor je preporučio da ostane nekoliko dana, kako bi uvideli njegovo stanje. –