Sudija prekinuo utakmicu zbog korone

england-scotland u-19

Prijateljska utakmica juniorskih selekcija Engleske i Škotske prekinuta je pred sami kraj prvog poluvremena u 43. minuti a zbog pozitivnog slučaja koronavirusa.

Niame, meč se igrao u bazi reprezentacije Engleske, a pozitivan je bio selektor gostiju Bili Stark iako je u nedjelju na testiranju bio negativan.

Sudiju susreta su obavijestili da se nakon posljednjeg testiranja Starku vratio koronavirus pa arbitar nije puno razmišljao, te je odmah odlučio da prekine utakmicu te igrače pošalje u svlačionicu kako bi spriječio eventualnu daljnju zarazu.

Iz FS Škotske je saopšteno da se Stark vratio kući gdje će provesti deset dana u izolaciji, dok i ostale igrače očekuje 14-dnevni karantin.

Utakmica je prekinuta pri rezultatu 3:1 za domaće, a druga utakmica zakazana za nedjelju je momentalno odgođena.