Švedska oborila Hrvatsku

Švedska-Hrvatska

Rukometaši Švedske oborili su rukometaše Hrvatske rezultatom 35:31 i tom pobjedom omogućili Srbiji plasman u sledeći krug Evropskog prvenstva, jer su Srbi zabilježili 3 od potrebna 4 gola razlike nad Islandom.

Od početka susreta su Šveđani postavili dominaciju, dok se Hrvatska nikako nije mogla sabrati i krenuti u uspješne napade. Koristili su reprezentativci Švedske svaki pad koncentracije Hrvata i tako došli do pet razlike na poluvremenu sa 17:12. Nakon odmora Švedska se vraća u istom duhu koji Hrvatska nije mogla slomiti. Kopljar i Čupić dvojac nije bio dovoljno jak da preokrene susret. Reprezentacija Hrvatske se u 46. minuti primakla na 6 razlike, ali su taj napredak Šveđani presjekli. Konačno je upisano 35:31 i tako je Švedska u sledeći krug nosi 4 maksimalna boda.

Za Švedsku je Lagergren upisao 6 golova, a Jepson i Nilsen su ostali na 5 pogodaka. Hrvatsku je pokušao odbraniti Čupić sa 7 golova, dok je Kopljar ubacio 5 puta.