Teodosić opet na parketu

Teodosic-LA Klipers

Rano jutros na teren se vratio Miloš Teodosić  nakon što se oporavio od povrede i pružio dobru partiju u pobjedi svojih Los Anđeles Klipersa nad Torontom sa 96:91.

Teodosić je zbog povrede lijevog stopala propustio 22 meča na početku nove NBA sezone, a jutros je postigao 12 poena i upisao sedam skokova za 21 minut koliko je proveo na parketu. On je postigao i odlučujuću trojku 40 sekundi prije kraja utakmice koja je odvela Kliperse na 91:87. Toronto je vodio tokom većeg dijela meča, ali su Klipersi uspjeli da u finišu stignu do preokreta i prekinu seriju od šest uzastopnih pobjeda Reptorsa. Deandre Džordan je upisao 14 poena i 17 skokova u pobjedničkom timu, a dobre partije su sa klupe pružili i Montrezl Harel i Lu Vilijams koji su ubacili po 17 poena. U redovima Toronta, koji su u prvom poluvremenu imali i 13 poena prednosti, najbolji je bio Jonas Valančijunas sa 23 poena i 15 skokova, dok je Serž Ibaka dodao 17.

Košarkaši Golden Stejta pobjedili su Portland sa 111:104. Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je igrao bez Stefa Karija, bio je Kevin Durent sa 28 poena, pet asistencija i tri blokade. U redovima Portlanda, koji je vezao peti uzastopni poraz, istakao se Damijan Lilard sa 39 poena.

golden state-portland

Košarkaši Hjustona upisali su desetu uzastopnu pobjedu, pošto su prošle noći pobjedili Nju Orleans sa 130:123. Klint Kapela je postigao rekord karijere sa 28 poena, dok je Džejms Harden meč završio sa 26 poena i 17 asistencija. U poraženom timu najbolji je bio Džru Holidej sa 37 poena.

Čikago je pobjedio Boston sa 108:85 i tako lideru Istočne konferencije nanjeo šesti poraz od početka sezone. Bulse je do treće uzastopne pobjede predvodio Nikola Mirotić sa 24 poena, dok je Bobi Portis dodao poen manje. U Bostonu sa 15 poena najefikasniji je bio  Al Horford .

U preostala dva meča odigrana u noći između ponedeljka i utorka, košarkaši Šarlota pobjedili su Oklahomu sa 116:103, dok je Majami bio ubjedljiv protiv Memfisa sa 107:82.