Tim i Kližan u četvrtfinalu

dominic-thiem

Austrijski teniser Dominik Tim plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Barseloni nakon što je danas porazio u meču osmine finala slovačkog tenisera Jozefa Kovalika sa 2:0 u setovima.

Prvi set je bio veoma težak za Tima jer je dva puta izgubio svoj servis, ali je dva puta napravio i brejk pa se otišlo u taj brejk. Tamo se bolje snašao Tim koji je slavio sa 7:5 i poveo 1:0.

U drugom setu je također viđeno mnogo brejkova, čak četiri, a dva više je napravio Tim koji je slavio 6:2 i prošao dalje. U četvrtfinalu će igrati protiv Grka Stefanosa Tsitsipasa koji je danas porazio Španca Alberta Ramosa sa 2:0 u setovima.

martin-kližan

Od ostalih rezultata treba izdvojiti i pobjedu Slovaka Kližana protiv Felicijana Lopeza sa 2:0 u setovima.

Do kraja dana će na teren izaći i prvi teniser svijeta Rafael Nadal koji će igrati protiv sunarodnjaka Garsije-Lopeza.