Totenhem jači od Junajteda

Totenhem-Junajted

Totenhem i Mančester Junajted odigrali su derbi trećeg kola Premijer lige. Iz ovog susreta Totenhem je izašao kao pobjednik sa velikih 3:0. Utakmica se igrala na Old Trafrodu.

Iako su fudbaleri Mančester Junajteda igrali lijep fudbal u prvom poluvremenu nisu uspjeli doći do golova. Može se reći da su kontrolisali tok igre u prvih 45 minuta, ali je Romelu Lukaku propusti osiguran pogodak.

Poslije odmora se ekipa Totenhema prikazala u potpuno drugom svijetlu. Od 50. minuta tj. sjajne akcije Harija Kejna za 1:0 fudbaleri Totenhema igraju i više nego dobro. Već u 52. minuti Lukas Mura duplira rezultat na 2:0 i već je bilo poznato ko je pobjednik. Ipak, Mura je to morao potvrditi pred sam kraj susreta. U 84. minuti Lukas Mura ponovo kreće ka protivničkom golu i zakucava iza leđa golmana Junajteda.

Ovom pobjedom je ekipa Totenhema dokazala da je veoma jak rival i prije svega spreman za titulu, dok ‘Đavole0 čeka još puno posla. Ovo je najgori start Junajteda u poslednjih 25 godina, pa se svi pitaju koliko će Murinjo izdržati pritiske.