Trofej “Copa Sudamericana” pripao Independiente-u

Independiente vs Flamengo

Sinoć je završen “Copa Sudamericana” za 2017. godinu a pobjednički pehar je pripao argentinskoj ekipi Independiente.

Oni su kao gosti remizirali sa Flamengom na Marakani sa 1:1, što je bilo dovoljno nakon pobjede od 2:1 u prvom susretu da dođu do drugog trofeja u ovom takmičenju. Prvi su osvojili 2010. godine.

Počelo je loše po Independiente budućni da je Pakueta u 30. minuti doveo Flamengo u prednost od 1:0. Ipak, deset minuta kasnije dosuđen je penal za goste iz Argentine, a siguran izvođač bio je Barko.

U drugom poluvremenu viđeno je nekoliko prilika na obje strane. Flamengo je pokušao postići drugi pogodak kojim bi izborio produžetke, ali se Independiente uspješno odbranio i na kraju proslavio veliki uspjeh.