Valencija bolja od Efesa

Valencija-Efes

U drugom kolu Eurolige Valencia Basket savladala je Anadolu Efes rezultatom 78:71.

Španci cu na domaćem terenu odlično počeli utakmicu, i nakon prve četvrtine vodili sa 6 poena. U drugoj dionici se Efes razbudio i na pauzu otišao sa izjednačenjem 38:38. Utakmici je presudila treća četvrtina kada je Valencia odlučno grabila pobjedu i završila je sa 28:10. Andola Efes se pokušao izvući u završnici, ali se uprkos fenomenalnoj igri Vladimira Štimca, nisu uspjeli provući do boljeg rezultata.

Među Špancima je dominirao Erik Grin sa 24 poena, koji je zajedno sa Džoanom Štraseom sa 15 poena izvojevao pobjedu.  U ekipi Anadolu Efesa izdvojio se Vladimir Štimac sa predivnih 22 poena, i Erik Mekkolum koji je zapisao 20.