Vatra na Olimpiku – Roma nadoknadila 1:3

Roma-Atalanta

Završnica drugog kola Serije A donijela je susret fudbalera Rome i Atlante. Ekipe su odigrale fenomenalnu utakmicu na Olimpiku, a završili su je remijem sa 3:3. Ovo je omogućilo rimskoj Vučici da nadoknadi svojih 1:3.

Roma je krenula sa napadima na samom početku utakmice. U dobar položaj se već u 2. minuti susreta postavio Havijer Pastore i ubacio za 1:0 i prednost svog tima. Ipak, tu je Roma i stala u prvom poluvremenu i Atalanti prepustila teren.

Sredinom prvog poluvremena za Atlantu pogađa Kastanje u 19. minuti i započinje osvetnički niz. Ubrzo ga je naslijedio i Emilijano Riđoni koji u 22. minuti staje pred gol Rome. Ta akcija mu je uspjela, pa je još jednu odradio pred kraj prvog dijela susreta. Oba puta Riđoni je unio slavlje u svoj tim pa su fudbaleri Atalante na pauzu otišli sa 3:1.

Drugo poluvrijeme bilo je više u znaku Rima U 60. minuti Alesandro Florenci kreće ka protivničkoj mreži za povećanje rezultata na 3:2.  Vučica je nakon pauze vršila veliki pritisak na dešavanja na terenu. Pred kraj susreta Kostas Manolas šalje loptu iza leđa golmana Atalante i donosi bod Romi.