Važna pobjeda Srbije nad Crnom Gorom – sledeća je Litvanija!

Srbija-Crna Gora - liga nacija

Fudbaleri Srbije savladali su reprezentaciju Crne Gore u petom kolu Lige nacije. Reprezentacija Srbije slavila je sa 2:1.

Srbija je na današnjem susretu pokazala dva lica. U prvom poluvremenu su se fudbaleri Srbije skoncentrisali na igru, pa je u 30. minuti Ljajić bio precizan za prednost od 1:0. Ubrzo nakon njegove akcije Mitrović je izveo svoju. Mitrović je takođe bio uspješan i doveo Srbiju do dvostruke prednosti sa 2:0. Međutim, tu se zaustavlja napor Srbije. U drugom poluvremenu su fudbaleri pokazali potpuno drugu igru.

Crna Gora je u drugom poluvremenu pokazala svoje vještine, a jedan gol joj je bio poništen. Usporeni snimak je pokazao da Mugoša nije bio u ofsajdu, pa se tako Srbija izvukla od remija. Mugoš probao još jednom u 70. minuti. Tada je zatresao mrežu Srbije, ali samo za 2:1.

Ovako je Srbija došla do pobjede i šanse za plasman u Ligu B i plej-of. Situacija je sledeća: Srbija trenutno ima 11 bodova, Crna Gora 7, Rumunija 6 i utakmicu manje. Ako Rumunija ne savlada Litaviju Srbija po teoriji ima siguran plasman. Sledeći meč igra protiv Litvanije u utorak.