Veliki poraz na Enfildu- Firmino, Salah i Mane srušili snove Zvezde

Crvena Zvezda-Liverpul

Fudbaleri Crvene Zvezde upisali su novi veliki poraz u Ligi prvaka. Utakmica na Enfildu završena je ubjedljivom pobjedom domaćeg kluba Liverpula rezultatom 4:0.  Crveno-bijeli su pokazali oštriju igru od one koju su pružili na utakmici protiv PSŽ-a, ali to nije bilo dovoljno.

Otvaranje susreta je Zvezda odradila na visokom nivou. Do polovine prvog poluvremena su fudbaleri Zvezde postavili dominaciju i tako zbunili protivnika. U prvim minutama je Borjan zaštitio Zvezdu od gola Salaha i pokazao veću odlučnost nego u prethodnim susretima. Ipak, prevagnulo je iskustvo Liverpula. Kada su ”Crveni” preuzeli loptu nastavili su igrati svoju utakmicu. Firmino tako u 20. minuti vodi Liverpul do prednosti sa 1:0.

Svaka greška fudbalera Zvezde bila je znak za novi napad Liverula. Igralo se u intervalima napada i odmora, a prije same pauze pred golom Crvene Zvezde postavio Salah. U 45. minuti Mohamed Salah piše 2:0 za Liverpul i ovu akciju nastavlja odmah nakon odmora. Njemački sudija je dosudio nepostojeći penal za domaćine. Stojković je imao duel sa Maneom tj. zagradio ga je i Zibert je pokazao bijelu tačku. Salah je tako u 51. minuti došao do svog drugog gola na utakmici za već nedostižnih 3:0 za Liverpul. Konačan rezultat postavlja Sadio Mane golom u 80. minuti.

Sledeća utakmica Crvene Zvezde u okviru Lige prvaka je 6. novembra na stadionu Rajko Mitić.