Vilbekin razbio Obradovićev Fener

Fenerbahce-Darussafaka

Danas je odigrana odlična utakmica šestog kola turske Superlige u kojoj je Darušafake na domaćem terenu pobjedio šampiona Fenerbahčea rezultatom 84:78.

Već na početku su košarkarši Darušafakea pokazali zube i poveli sa 5:0, ali je ekipa Željka Obradovića odbranila ponos u prvoj četvrtini i završila je sa 3 razlike – 15:18. Ovo je ‘razljutilo’ fenomenalnog Skotija Vilbekina koji je preko svojih leđa obezbjedio današnju pobjedu Darušafakea. Drugu četvrtinu su domaćini nokautirali goste i na pauzu otišli sa predivnih 45:33.

Nakon što Jan Veseli dobija isključenje jer je udario košarkaša protivničke ekipe, igrači Fenera se bore i sa ličnim greškama, ali ne odustaju. Van igre bili su Kostas Slukas i Luđi Datome. Vraćaju se u trećoj dionici i ublažuju zaostatak na 59:54. U završnici Fener prelazi u vodstvo sa 64:65 što je bilo kratkog daha. Vilbekn ponovo preuzima loptu i pogađa odlučujuće poene.

Amerikanac je završio utakmicu sa ubačenih 30 poena, a za tim Fener se istakao Bred Vanamaker sa 22 poena.