X-Time Out: Milan Jevtović

milan-jevtović

Iako je prošle sezone stigao kao veliko pojačanje u slavni srpski klub tek ove je počeo da pokazuje ono zbog čega je ustvari doveden i polako dobija sve veću minutažu.

Milan Jevtović rođen je 13. juna 1993. godine u Pranjanima kod Gornjeg Milanovca i igra na poziciji veznog igrača u Crvenoj Zvezdi gdje mu igra i kum Branko Jovičić. Profesionalnu karijeru započeo je u čačanskom Borcu 2012. gdje jedno vrijeme zajedno sa ostatkom tima nije dobio platu za šest mjeseci i bio je među štrajkačima koji su protestvovali tokom 2015. godine. Štrajk je prekinuo novi trener Nenad Lalatović koji je potom vezao nekoliko dobrih rezultata sa ekipom. Odigrao je 63 utakmice za Borac i dao pet golova da bi bio strijelac u istorijskoj pobjedi nad Zvezdom na Marakani sa 5:1, decembra 2015.

jevtovic-čačak

Prije toga postao je član austrijskog Laska iz Linca mada za njega nije odigrao nijednu utakmicu već je prvo bio pozajmljen Čačanima za koje je odigrao 21 utakmicu i dao pet golvoa, a potom i norveškom Bod Glimtu gdje je dao šest golova na 20 mečeva. Ljeta 2016. prešao je u tursku Antaliju u transferu vrijednom dva i po miliona eura, ali se ispočetka nije naigrao.

jevtović-antalija

Tokom prvih šest mjeseci u turkom klubu upisao je samo 64 minuta u igri i kao rezultat toga bio je pozajmljen Rozenborgu u kojem je tokom 2017. odigrao 25 utakmica i dao devet golova. Kada se podvuče linija, za dvije sezone u Antaliji skupio je 19 nastupa i samo jednom se upisao među strijelce.

jevtović-rozenborg

To je dovelo do odlaska iz kluba pa je 22. juna prošle godine ispunio svoju dječačku želju i stigao je na Marakanu, a sa Zvezdom je potpisao ugovor na dvije plus jednu godinu. Uglavnom je bio u drugom planu pa je odigrao svega 12 utkamica i dao četiri gola mada se situacija mijenja na bolje u posljednje vrijeme. Upisao je samo jedan nastup za U23 reprezentaciju Srbije i to tokom 2015. godine.