Zanimljiva noć u NBA ligi

dalas-hjuston

U noći sa nedjelje na ponedjaljak odigrane su četiri utakmice u NBA ligi, a posebno zanimljivo bilo je u Dalasu gdje su Maveriksi ugostili Hjuston Roketse. Viđena je poprilično neefikasna utakmica, pogotovo po standardima gostiju, ali su Roketsi na kraju uspjeli slavit rezultatom 93:94.

Roketsi su od početka druge četvrtine gotovo konstatno bili u vodstvu, ali se nisu uspjeli odlijepiti. Dalas je trojkom Hardveja Juniora četiri minute prije kraja utakmice stigao do poravnanja (89:89), ali su Roketsi uspjeli uzvratiti.

Presudna je bila trojka Tuketa kojom je minutu i pol do kraja doveo Roketse na +5 (94:89). Dalas je uspio prići na -1 31 sekundu prije kraja, a iako su domaći imali napad za pobjedu, nisu ga iskoristili, pa je Hjuston slavio pobjedu.

harden-rokets

Džejms Harden nije imao jednu od svojih boljih šuterskih noći, a susret je završio sa 20 poena na svom kontu. Najefikasniji kod Roketsa je bio Erik Gordon sa 26 poena.

Sa druge strane, kod Dalasa se istakao Luka Dončić koji je upisao dabl-dabl učinak sa 19 poena i 15 skokova. Jedna asistencija mu je nedostajala za tripl-dabl.

Veliko iznenađenje su priredili Feninks Sansi koji su na gostujućem parketu savladali aktuelne NBA prvake Golden Stejt Voriorse rezultatom 115:111.

feniks-golden stejt

Sansi su odigrali sjajnu zadnju dionicu i tako došli do trijumfa, a odlučujuću ulogu je odigrao Devin Buker koji je najefikasniji pojedinac meča sa 37 poena (dodao je i 11 asistencija).

Kod Voriorsa je najefikasniji bio Tompson sa 28 poena, Durante je dodao 25, a Kari s 18.
LaMarkus Aldridž (29 poena, 15 skokova) i DeMar DeRozan (28 poena) su vodili San Antonio Sparse do domaće pobjede nad Milvoki Baksima od 121:114.