Zvezda bez poraza završila pripreme

Crvena Zvezda - Nižnji

Košarkaši Crvene Zvezde odlično su odradili pripreme za novu sezonu koje su završili bez poraza. Sinoć je Zvezda upisala petu pobjedu protiv Nižnjeg Novgoroda sa 11 poena razlike sa 88:77 (23:17, 21:22, 16:17, 28:21).

Crveno-bijeli košarkaši brzo su došlu do početne prednosti u hali ”Aleksandar Nikolić”. Do kraja prve četvrtine su vodili sa 23:17 što su Rusi u nastavku pokušali srušiti. Međutim, u drugoj donici košarkaši Nižnjeg dolaze do 21:22 i tu se zaustavljaju.

Utakmica se nastavila u istom ritmu i nakon pauze. Nižnji je imao snage za napade i u trećoj četvrtini pa je došao do blage prednosti u toj dionici sa 16:17. Odličan timski rad Zvezde spriječio je dalje napredovanje suparnika pa je Zvezda ponovo trijumfovala u poslednjoj četvrtinisa 28:21.

Najefikasniji u crveno-bijelom timu bili su Majkl Odžo sa 16 poena i Džo Regland sa 11 poena, a u ekipi Nižnjeg se istakao Strebkov sa 15 poena. Prije ovog susreta Zvezda je već upisala pobjede nad ekipama Merlinsa, Dinamika, AEK-a i Antverpena.