Zvezda bodom izborila povratak u Evropu

Crvena Zvezda-BATE Borisov

Ekipa Crvene Zvezde je nakon 10 godina zaigrala u grupoj fazi Lige Evrope.

Prvo poluvrijeme pružilo je Zvezdi puno prilik za gol, ali golman BATE Borisova nije dao lopti da priđe njegovoj mreži. Već se u 25. minuti preokreće napad i BATE udara sve jače dok se Zvezda povlači i brani. Radonjić je u 32. minuti ponovo pokušao ostvariti ambicije svog kluba i zabiti gol. Ipak se na odmor otišlo ‘praznih mreža’.

Fudbaler Zvezde je više sreće imao u drugom poluvremenu i u 54. minuti je zatresao BATE-ovu mrežu za 1:0. Međutim, BATE lako uzvraća udarac u 72. minuti kada Nikolaj Signjević izjednačava na 1:1. Tada Kanga pruža Crvenoj Zvezdi nove sjajne šanse za prolazak i sa saigračima počinje diktirati tempo utakmice.

Igrali se produžila za 5 minuta, a Kanga je u prvom zbog preranog izvođenja ‘slobodnjaka’ zaradio žuti karton. U poslednjim minutama su domaći fudbaleri pokušavali dostići prednost, ali uzaludno, BATE se nije dao.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, a Crvena Zvezda je povratak u Evropu započela bodom.