Zvezda odigrala za balans

Crvena Zvezda-Spartak

Prvi meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigrali su fudbaleri Crvene Zvezde i Spartaka iz Trnave. Konačan rezultat susreta bio je 1:1, što znači da će Zvezda trebati ili pobjedu ili ”visok remi” u Slovačkoj kako bi prošla u plej-of fazu.

Prvo poluvrijeme počelo je idealno za crveno-bijele nakon što je El Fardu Ben sa penala poveo Zvezdu u vodstvo u 23. minuti. Međutim, protivnik brzo iznenađuje pa se Erik Grendel uputio u brzu i uspješnu akciju i izjednačio već u 24. minuti. Od samog početka susreta crveno-bijeli su igrali u napadu, a istakli su se Nemanja Radonjić El Fardu Ben i Milan Rodić. Zvezda poslije uzvraćenog udarca Grendela nije mogla da dođe sebi, pa je do pauze rezultat ostao isti.

Nakon pauze Radonjić radi dobru akciju što budi Zvezdu da se i dalje bori. Organizacija igrča na terenu jednostavno nije išla na ruku Crvenoj Zvezdi tako da se i drugo poluvrijeme završilo istim rezultatom.

Mogući protivnici u plej-ogu kvalifikacija za Ligu šampiona su bolji iz duela Salcburga i Škendije. Revanš utakmica igra se za sedam dana u Trnavi.