Zvezda ostala bez šanse za plej-of

Crvena Zvezda-Pao

U 27. kolu Evrolige duel su odigrali košarkaši Panatinaikosa i Crvene Zvezde. Iz ovog okršaja je tim Dušana Alimpijevića izašao poražen sa 91:71 i izgubio sve nade u igranje plej-ofa.

Zvezda je u rukama prva imala loptu, ali Ročesti nije dobro organizovao napad. Kalatis ubacuje za početničkih 3:0 za Pao. Crveno-bijeli od početka susreta nisu bili u svom elementu, pa su domaćini koristili dobro sve prilike. Ubrzo je bilo 15:2 pogotkom Singltona za Pao. Prva četvrtina završena je sa +9 poena razlike za domaćina 24:15. U drugoj dionici je Zvezda dobila vjetar u leđa i pogurala sa svoje strane malo jači tempo. Davidovac dovodi Zvezdu na svega 4 razlike sa 36:32 i tada Pao traži odmor. Nakon odmora se vraća i nastavlja dominaciju dignuvši rezultat na 41:32. Na poluvremenu je pisalo 47:38 za domaćine.

U treći kvartal crveno-bijeli ulaze vidno oštećeni i izmoreni. Ročesti pogađa za 51:40 što u momentu Kalatis popravlja na 53:40. Velika razlika u poenima vukla se do poslednjih 10 minuta igre. Pred završnicu Pao je imao 21 poen prednosti i 77:56. Stanje na terenu je tada bilo jasno. Davidovac i Dobirć su se pokušali boriti za Zvezdu i došli na 80:65. Približila se Zvezda i na 12 poena razlike, no bezuspješno. Grci su sve vrijeme držači distancu. Konačan rezultat bio je 91:71.

Grčki tim se za današnju pobjedu može zahvaliti Krisu SIngltonu sa 21 poenom i Niku Kalatisu sa 17 poena. U ekipi Cvene Zvezde najviše poena upisao je Davidodac 17 poena i Alen Omić sa 15 poena.