Zvezda ponovo išla preko 100 – Mornar pao 6. put!

Crvena Zvezda-Mornar-8 kolo

Ekipa Crvene Zvezde uspješno je završila susret sa Mornarom u okviru 8. kola ABA lige. Crveno-bijeli košarkaši slavili su sa 104:71. To je bila osma pobjeda Zvezde i šesti poraz ekipe iz Bara.

Mornar je bolje ušao u susret i na startu iskoristio najviše snage. Izborili su se dobro u prvih 3-4 minute, a onda je to prekinula sjajna odbrana Zvezde. Druga četvrtina bila je Zvezdina. Na pauzi je Crvena Zvezda imala čak 18 poena prednosti nad Mornarom i to 50:32.

U nastavku je Mornar preko Taja Volera uspio smanjiti razliku na -10. Ipak, Zvezda je spremno čekala svaki korak protivnika. U poslednjoj četvrtini nije bilo upitno u čiju korist će se susret završiti. Zvezda je nizala odlične poene za konačnih 104:71.

U Zvezdi je sjajno igrao Bili Beron sa 18 poena, a istakli su se i Odžo sa 14, Simanić sa 11 i Ristić sa 12 poena. Mornar se pokušao ”izvući” sa Volerom koji je ubacio 19 poena te Braunom sa 17 poena.