Zvezda priredila iznenađenje za Liverpul – sa 2:0 napravili senzaciju večeri!

Crvena Zvezda - Liverpul

Fudbaleri Crvene Zvezde večeras su odigrali odličan susret protiv velikog rivala vicešampiona Evrope Liverpula. Ekipa Liverpula je pala sa 2:0, a slavlje Zvezde još uvijek traje!

Crveno-bijeli su na teren izašli bez straha, a nisu mogli ni sanjati o ovakvom kraju susreta. Liverpul je prije dvije sedmice zgazio Zvezdu sa 4:0 na Enfildu, nakon čega se beogradska ekipa sramotno pokupila sa terena. Večeras je Zvezda igrala drugačije. Marin i Filip Stojković su odmah krenuli u akciju te pred gol Alisona servirali visoke lopte. Do prednosti je pokušao doći i Vujadin Savić, ali je Zvezda morala čekati pravi trenutak. U 22. minuti na se tribine Marakane podižu. Marin izvodi korner sa desne strane koji Pavkov savršeno prihvata i glavom šalje loptu u mrežu Liverpula za rezultat 1:0.

Na odušveljenje svih Pavkov nastavlja sjajnu igru. Sredinom prvog poluvremena je bivši napadač Radničkog riješio probleme svog tima. U 29. minuti kreće u novu akciju i sa 40 metara od gola vodi loptu ka kaznenom prostoru. Sa 22 metra je desnom nogom šutira i pogađa savršeno iza leđa Alisona. Ovo je označilo velikih 2:0 za Zvezdu, koji su se održali do kraja susreta iako je Liverpul pokušao slomiti crveno-bijele fudbalere.

U drugom poluvremenu su gosti iz Engleske pružili agresivniju igru, a to su domaćini iskoristili i spremno branili svoju mrežu. Redale su se do kraja susreta prilike za drugačiji rezultat, ali do toga nije došlo. Van Dajk, Firmino i Salah nisu imali sreće i tako je Zvezda osvojila svoj 4. bod. Dva gola Pavkova Zvezdi donose novih 2.7 miliona eura u kasu i mogućnost borbe za proljeće u Evropi.