Zvezda slavila protiv Unikahe

Zvezda-Unikaha

U 24. kolu Eurolige košarkaši Zvezde su pobjedili Unikahu sa 80:76 u veoma važnom susretu.

Ročesti i Lesor su sa zadovoljstvom otvorili susret za početnu prednost Zvezde od 5:0. Dobro su se držali crveno-bijeli preko Ročestija do izjednačenja sa gostima za 11:11. Polako pada Zvezda i Unikaha prelazi u prednost. Vraća se u 9. minuti uz pomoć Jankovića na 20:19. Kraj prve četvrtine donio je izjednačenje sa 24:24. U drugu dionicu je ponovo Zvezda uplovila bolje. Davidovac je pogodio za 26:24, a uskoro Vačinski diže Unikahu na 26:27. Dizali su se gosti do 30:32, pa je Zvezda prešla u pobjedničku seriju i upisala 40:37 na poluvremenu.

Treća četvrtina je bila u znaku Crvene Zvezde. Dolazili su i do 10 poena prednosti sa 47:37 preko Ročestija i Davidovca. Pred završnicu su postigli rezultat 62:52. Poslednji kvartal počeo je slabo za crveno-bijele. Velika trojka Bjelice šest minuta pred kraj susreta je napravila 65:67. Vačinski vraća istom mjerom na 65:60. Mekalum Špance vodi do 65:62. Ročesti se ponovo zaigrao za 69:64, Španci se približavaju na 69:66. Do kraja utakmice je odigrano za konačan rezultat od 80:76.

Za Zvezdu su najbolje odigrali Ročesti sa 21 poenom i Bjelica sa 13. Unikaha se borila sa Adamom Vačinskim sa 13 poena i Džefom Bruksom i Draganom Milosavljevićem sa 12 poena.