Zvezda u Moskvi naporno, ali bez pobjede

Crvena Zvezda-CSKA-evroliga

U poslednjem kolu Evrolige Crvena Zvezda je doživjela poraz od CSKA. Crveno-bijeli su pali rezultatom 92:81, a završili su takmičenje sa 11 pobjeda i 9 poraza i ostvarili veoma dobar utisak.

Zvezda je iskoristila dobar start i povela sa 0:5. Davidovac je nastavio prodorno i doveo crveno-bijele do 6:17. Do kraja prve četvrtine Ročesti je pokrenuo svoju mašinu i Zvezda je povela sa bodom razlike 23:24. Do poluvremena se probudio i Enis, ali nije uspio pogoditi trojku. CSKA se zaigralo za 29:24. Ipak, Omić i Janković dižu Zvezdu na 29:31, a do pauze Zvezda je napravila i veću razliku sa 37:44.

Treća dionica počela je trojkom Dobrića. Međutim, istovremeno su se aktivirali i Hanter i Rad i smanjili zaostatak na 45:47. Vesterman i Higins vraćaju CSKA u igru sa 53:51 i poslije toga je vrijeme za Zvezdu stalo. Higins opet napada za 61:55. Pred samu završnicu Davidovac i Vorončević postavljaju 64:63. U poslednjem kvartalu desio se preokret. Domaći košarkaši posjedovali su loptu. Vorončević ponovo za dva i 71:65. Trojke Ćaća Rodrigeza bile su pogubne za Zvezdu i CSKA se digao na visokih 13 razlike sa 86:73. Do kraja je upisano 92:81 i poraz Zvezde.

U CSKA najbolje se pokazao Fridzon sa 20 poena, a pratio ga je Higins sa 18. U Zvezdi su to bili Dobrić sa 14, Ročesti sa 13 i Janković i Bjelica sa po 10 poena.