Zvezda uzela titulu – FMP slab za šampiona

Crvena Zvezda-FMP-titula

Odlučujuća utakmica finala plej-ofa završila se pobjedom Crvene Zvezde nad košarkašima iz FMP-a. Zvezda je upisala konačni rezultat 97:88 i zabilježila treću pobjedu u seriji. Ovo je druga godina da crveno-bijeli nose titulu prvaka države nakon pobjede nas istim rivalom.

Prva četvrtina susreta bila je ‘bez života’. Crveno-bijeli su vodili slabašnu igru sa malo energije. FMP se u prvih deset minuta odlično branio. Trojka Boriše Simanića donijela im je 16:6, ali se ubrzo i Zvezda razbudila. Filip Čović je krenuo u akciju i uz pomoć Jankovića približio Zvezdu rivalu, tako da se prva dionica završila sa 26:21 za FMP. Druga četvrtina na terenu donosi dominaciju Džejmsa Feldina, pa gostima nisu pomogle akcije Simanića i Đokovića. Na pauzu Zvezda ide sa +9 sa 56:47.

Poslije odmora FMP dožiljava totalno uništenje na terenu. Zvezdina serija 19:1 bila je zadužena za taj pad, a velika razlika je održana do kraja treće dionice sa 74:55. Jeremić, Simanić i Apić prave seriju od 9:1 i dižu FMP bliže Zvezdi pred završnicu.  Pokušali su košarkaši FMP-a odraditi dobru završnicu, ali im crveno-bijeli Omić to nije dopustio. Prednost Zvezde rasla je Omićevim nastupima, a konačan rezultat postavjen je na 97:88.

Alen Omić je za šampiona ubacio 20 poena, odigrao 11 skokova i 3 asistencije. Večeras je odradio i više nego dobar posao, a pored njega Zvezdu su vodili Feldin sa 17 i Davidovac sa 15 poena. FMP je svim silama branio Radovan Đoković sa ubačena 22 poena, dok mu se pridružio i Boriša Simanić sa 14 poena.